E-konsultēšana

• Psihoterapija
• Konsultēšana
• E-konsultēšana
• Lekcijas
• Citi


E-konsultēšana ir distances konsultēšanas veids un paredz komunikāciju, nevis klātienē, bet caur mūsdienu komunikācijas līdzekļiem: tālruni, epastu, video, audio sarunu, čatu.

No augstāk minētajiem distances konsultēšanas veidiem savā praksē pielietoju saraksti caur epastu un skype video sarunu. Turpmāk par abiem pakalpojumiem.


Epasta konsultēšana.

Kas tas ir?
Būtībā tā ir apmaiņa ar epasta vēstulēm un vairāk piemērota tiem, kuriem nav pieejas pie spēcīga interneta vai arī klusas, netraucētas vietas 45 min garai sarunai ar video.

Kā tas notiek?
1) Aprakstiet savu problēmu, formulējiet jautājumus, neskaidrības. Aicinu to darīt pēc iespējas detalizēti, neraizējoties par iespējamo apjomu, kas man būs jālasa.
2) Nosūtat šo vēstuli uz psihoterapeite@gmail.com
3) Veiciet pārskaitījumu uz rekvizītiem (skat. zemāk), aprakstā norādot „par e-konsultāciju”.
Pirmā konsultācija maksā 30 Eur, visas nākošās 25 Eur.

Kas notiek tālāk?
Saņemot vēstuli, es pārliecinos par priekšapmaksu un tuvākajā no savām darba dienām sagatavoju un nosūtu atbildi Word pielikumā.
Ja ir vēlēšanās saraksti turpināt, klients atkal raksta vēstuli, nosūta man un veic priekšapmaksu.

Garantijas.
Garantēju atbildi vismaz vienas A4 lapas apjomā. Tajā atspoguļosies manas atbildes uz Jūsu jautājumiem, profesionālas pārdomas par izlasīto, radušies jautājumi, kā arī rekomendācijas, ja tādas būs nepieciešamas.

Ierobežojumi.
Jāatceras, ka šādai sarakstei ir savi ierobežojumi.
-    Ne es, ne Jūs nevaram redzēt sarunas biedru, nevaram dzirdēt, ne balss toni, ne redzēt mīmiku, kas klātienes konsultācija iedot daudz informācijas. Var rasties dažādi pārpratumi.
-    Par cik nevaru uzreiz noprecizēt, pārjautāt, ja grūtības ir aprakstītas vispārīgi, būs grūti atsaukties konkrēti, tādēļ lūgšu vai nu papildināt, vai arī saņemsiet tik pat vispārīgu atbildi.
-    Šo nevajadzētu uztvert kā psihoterapiju, drīzāk kā palīgu noorientēties kādā jautājumā, problēmā, saņemt speciālista redzējumu un atbalstu. Reizēm ir nepieciešamība noskaidrot kādu konkrētu jautājumu un tā dēļ nav nepieciešamība doties uz klātienes konsultāciju.
-    Šo pakalpojumu sniedzu tikai latviešu valodā personām kas sasniegušas 18 gadu vecumu.
-    Nekonsultēju par bērnu attīstības jautājumiem un medikamentiem, bet varēšu ieteikt labus speciālistus. 
-  Atbildes uz epasta konsultēšanu nosūtu pirmdienās, ceturtdienās.

Vairāk par pakalpojumu: www.e-psihoterapija.lv

Skaipa (Skype) konsultēšana: 

Kas tas ir?
Skype konsultācija pēc savas struktūras būs līdzīga klātienes konsultācijai, tomēr pilnīgi aizvietot to ar klātienes konsultāciju nevar. Tas, ko tā nevar sniegt pilnvērtīgi ir klātbūtnes sajūtu ar psihoterapeitu, kā arī to emocionālo tikšanās siltumu, kas rodas esot kopā ar otru cilvēku. Tātad neatrašanās vienā telpā kaut ko nozog no kontakta, tādēļ par to ir pastiprināti jārūpējas.
Kolēģu starpā pastāv neviennozīmīga attieksme pret Skaipa konsultēšanu, tādējādi ir speciālisti, kas šādā veidā prakstizēs un tādi, kas to atteiksies darīt. Tā drīzāk būtu jāuzskata par alternatīvu palīdzību, ja nav iespējams ierasties uz tikšanos, bet palīdzība ir nepieciešama. Šobrīd tā ir laba alternatīva saņemt profesionālu atbalstu tiem tautiešiem, kas atrodas ārpus mūsu valsts.

Kā tas notiek?
1) Ja vēlaties organizēt konsultāciju Skaipā, sazinieties ar mani uz epastu aiga.abozina@gmail.com un sarunāsim mums abiem iespējamo tikšanās laiku.

2) Līdz konsultācijai veiciet pārskaitījumu uz rekvizītiem (skat. zemāk), aprakstā norādot „par skype konsultāciju”.
Maksa par konsultāciju 40 Eur.

Kas notiek tālāk?
Norunātajā laikā (pēc LV laika) es atradīšos Skaipā un gaidīšu zvanu. Atradīšos vietā, kur mani netraucēs citi cilvēki, tālruņa zvani, līdzīgi kā tas būtu klātienes konsultācijā.
Mēs iepazīsimies, es apjautāšos par nepieciešamo palīdzību, grūtībām. Kopīgi mēģināsim izprast, kas ir nepieciešams, lai justos labāk, risinātu kādu problēmu utt. Tikšanās ilgs 45 minūtes un tās beigās varēsim norunāt nākošo tikšanos, ja tāda būs nepieciešama.

Garantijas.
Konsultēju latviešu, krievu valodās. Esmu spējīga konsultēt arī angļu valodā, tikai tādā gadījumā klientam jārēķinās ar nelielu minstināšanos un reizēm meklēšanu pēc vārdiem.

Ierobežojumi.
Pieņemu klientus uz skype konsultāciju:
-    ja cilvēka dzīves vieta atrodas manas prakses sasniedzamības robežas, bet LV sabiedriskā transporta dēļ izbraukāšana ir apgrūtināta;
-    ja cilvēkam ir kādi kustību vai citi medicīniska rakstura ierobežojumi, kādēļ nevar ierasties uz tikšanos;
-    ja cilvēks atrodas ārpus Latvijas.
Jāpadomā par tehnisko pusi:
- vai Jums ir piemērots, aprīkots dators: videokarte, skype programma, kamera, mikrofons, spēcīgs internets, kas var nodrošināt kvalitatīvu video un audio apmaiņu;
- reizēm internets vienkārši „gļuko” un saruna kādai no pusēm var bremzēties, pārtrūkt. Tādam gadījumam labi, ja katrai no pusēm ir mobilo tālruņu numuri un var painformēt otru pusi caur sms par iespējamām grūtībām un to risināšanas laiku. Jebkādā gadījumā, ar Skype jābūt pacietīgam, ka tehniski kaut kas var nenostrādāt kā vajag.

Ja izlasot rodas jautājumi, uz kuriem nevar atrast atbildes šeit, lūdzu rakstiet uz aiga.abozina@gmail.com

Rekvizīti:
Aiga Abožina
Nod. maks. reģ. nr. 21047511864
Swedbank
Konts: LV24HABA0551031899878Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru